Переяслав-Хмельницька ЗОШ І - ІІІ ст. № 3

Неділя, 19.11.2017, 17:03

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | МО вчителів початкових класів | Реєстрація | Вхід

Відділ освіти Переяслав-Хмельницької міської ради

Міський методичний кабінет

 

 

 

 

 

Інтегрований урок

українська мова (читання),

образотворче мистецтво,

музика у 2 класі на тему:

 

«Калинка – згадка про добре серце»

Г. Демченко «Калинка» (казка)

 

 

 

 

 

                                         Підготувала вчитель

                                                  Переяслав-Хмельницької

                                               ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3

                                                 Євсевська Віра Іванівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011 рік

 


Тип уроку:  інтегрований урок українська мова (читання), музика, образотворче

мистецтво.

 

 

Тема уроку: Г. Демченко «Калинка» (казка). Загадки.

Українські народні пісні «Ой, є в лісі калина», «Зацвіла в долині…».

Малювання гілочки калини з натури.

 

Мета уроку: удосконалити навички виразного читання учнів. Розвивати вміння

сприймати казку учнями на слух, висловлювати думки з приводу

прочитаного, збагачувати словниковий запас учнів. Розширити

знання учнів про калину як символ України, показати як оспівував

її український народ. Виховувати любов до рідного слова, свого краю,

розвивати зв’язне мовлення, художні здібності учнів.

 

Обладнання: гілка калини, малюнок до казки «Калинка», тести з теми для кожного

учня, грамзаписи  пісень з теми , український рушник з калиною,

серветка вишита з калиною, ложка дерев’яна з калиною, виставка книг

про калину, кожному надрукована «Легенда про калину» (на згадку про

 урок), загадки, прислів’я про калину.

 

Хід уроку

 

І. Емоційний настрій класу.

 

          Доброго ранку!

          Доброго дня!

          Доброго – вчора, сьогодні,щодня…

          Небові – миру, голубу – неба.

          Кожній дитині – всього, що треба.

          Хай усміхаються діти щодня:

          Доброго ранку! Доброго дня!  

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

 

1.     «Буду я природі, другом», Степан Жупанин

(учні читають вірш напам’ять).

 

2.     Підсумок перевірки домашнього завдання.

 

3.     Практичне завдання  (Діти читають загадки та прислів’я про калину)

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 

1.     Бесіда вчителя з теми.

 

      

    Дорогі діти! Ми живемо на Україні. Українська земля багата, родюча і

 щедра. У ній проживають працьовиті люди. А ще красива природа на Україні. На

   українських землях родить пшениця, жито, цвітуть квіти, зріють фрукти та

   овочі. Але є такі рослини, квіти, дерева, без яких ми не уявляємо України,

   вони є символами України. Україна у нас асоціюється із чорнобривцями,

   вербою і ще одним кущем.

Ось послухайте загадки:

 

а)  За хатою у садочку,

У зеленому віночку

Та в червоних намистах   

Стала пава молода 

І збігаються всі діти,

Щоб на неї поглядіти

За намисто  кожен – смик,

Та й укине на язик. 

                  (Калина)

 

 

б)  У вінку зеленолистім

У червоному намисті

Задивляється у воду

На свою чарівну вроду.

                  (Калина)

 

 

в) Навесні – білим цвітом  

Восени – червоним плодом.

                            (Калина)

 

 

г)  Стоїть дід над водою

З білою бородою

Тільки сонечко пригріє

Борода почервоніє.

                (Калина)

 

2.     Оголошення теми уроку: сьогодні ми будемо працювати над казкою «Калинка», намалюємо гілочку калини та співатимемо про калину.

 

3.     На дошці  записані прислів’я про калину.

 

1.     Який кущ така й калина,

Яка мати така й дитина.

2.     Любуйся калиною коли цвіте,

а дитиною коли росте.

  3.  Без верби й калини немає України.

  4.  Міцний -  як дуб, красива – як калина.

Діти , а які ви підготували загадки та прислів’я про калину?

   ( Діти читають: Настя, Богдан, Савранська Аня, Ярослав та інші).

-         Молодці! Дякую! (оцінюю учнів за вірші, загадки, прислів’я)

Так, дійсно, український народ дуже любить калину. Це – символ України. Про

калину багато складено пісень, приказок, загадок. Сьогодні ми з вами проспіваємо одну з пісень.

 

4.     Спів учнями пісні « Ой , є в лісі калина».

 

5.     Бесіда з учнями про калину.

 

    Іще, діти, українські люди люблять калину і саджають її біля хати, особливо біля криниць, колодязів, щоб весною білим цвітом звеселила серце, а  зимою від застуди

лікувала.

-         А, що ви знаєте про калину?

-         Калина любить рости на лузі, біля верби.

-         Ягоди калини люблять люди, птахи.

-         На смак ягоди калини трішки кислі і гіркі, але дуже корисні.

-         На весіллях, святах поряд з короваєм, хлібом кладуть калину.

-         А хто знає, звідки походить назва цієї рослини?

    Ось сьогодні ми дізнаємось про це, прочитавши казку Г. Демченка «Калинка».

 

6.     Робота з казкою «Калинка» Г. Демченко.

 

а)  Читання казки вчителем ;

     Що попрохав кущик у дівчинки?

б)  Словникова робота.

       Крислатий – розложистий;

       курний – з курявою;               (на дошці слова)

       обабіч – з обох боків.

  в)  Мовчазне читання І і ІІ частини.

  г)  Бесіда за змістом і малюнком до казки « Калинка».

       - Чому дівчинка вирішила посадити край шляху стебельце?

       - Як віддячив кущ калинці?

 

 7.  Вибіркове читання.

 

      - Кому подякував подорожний?

      - Прочитайте, як цвіте калина?

      - На що були схожі зернятка?

      - Знайдіть і прочитайте слова кущика.

 

 8.  Гра «Шифрувальник».

 

      - Розгадайте і прочитайте  прислів’я яке зашифроване

         Без     би        ї       і       Ук           ли       не                    (на дошці записано)

         вер        ни           би       ра          ка           ма        ни

    Без верби і калини нема України.

 

 9.  Розповідь учителя.

 

 Знайдеш у гаю ту калину,

 То й пригорнись,

 Бо я любила, моя дитино,

 Її колись.

    Звичайно, це рядки нашого Кобзаря, національного генія Т.Г. Шевченка . Червона калина – улюблениця поета. Її він оспівував зворушливо і щиро, вона на чужині пробуджувала спомини про Україну. І вірш «Зацвіла в долині червона калина» Т.Г. Шевченко написав у далекому засланні, за тисячі кілометрів від любої України.  

(Діти співають пісню «Зацвіла в долині»)

 

ІV.  Закріплення знань, умінь і навичок.

 

1.     Тестування з теми. (робота в парах)

 

2.     Малювання калинової гілки з натури.

 

      -   Сьогодні ми з вами дізналися багато цікавого про калину. Про неї складено

багато віршів, казок,  пісень, загадок, прислів’їв. А ще калиною прикрашають рушники, сорочки, вишивають серветки. В Україні безліч населених пунктів із назвою Калинівка, Калинове… Отже, сьогодні ми спробуємо намалювати гілочку калини з натури. (пальчикове малювання)

 

   3. Аналіз гілочки калини.

 

      -  Якої форми ягоди?

      -  Якого кольору?

      -  Якої форми листочки?

      -  Як вони розміщені?

 

    4. Інструктаж вчителя щодо самостійної роботи.

 

       а) розташування аркуша альбому;

       б) визначення малюнка на аркуші.

 

    5. Самостійна робота учнів. (під тиху мелодію укр. пісні)

 

    6. Аналіз робіт та показ найкращих.

 

       7. Заключне слово вчителя.

 

  Напам’ять про сьогоднішній урок хочу кожному з вас подарувати «Легенду

про калину».

 

V. Підсумок уроку.

 

 Домашнє завдання: прочитати і знати « Легенду про калину», переказувати казку

                                  «Калинка».

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Мова сайту

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Календар

«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Друзі сайту